Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας

Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας
Ο κήπος συνεχώς αλλάζει. Τα χρώματα, τα σχήματα, τα μεγέθη αλλά και τα αρώματα διαδέχονται το ένα το άλλο. Αυτό το στοιχείο της εναλλαγής είναι και η ομορφιά του κήπου.
Τα Φυτώριά μας σας προτείνουν μια μεγάλη γκάμα από ανθοφόρους, καλλωπιστικούς θάμνους για να δημιουργήσετε συστάδες, διαδρόμους και φράχτες στον κήπο ή και για τις γλάστρες και ζαρντινιέρες στο μπαλκόνι σας.
Η φύτευσή τους είναι πανεύκολη και η επιτυχία σίγουρη γιατί σας προσφέρονται φυτεμένοι σε γλάστρα.
- ΓΛΥΣΙΝΑ ή ΓΛΥΤΣΙΝΙΑ μωβ-μπλε (Wisteria sinensis "Prolific") Κωδ.:967.60.10
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά
Από 12,00 €
- ΓΛΥΣΙΝΑ Ή ΓΛΥΤΣΙΝΙΑ ΜΩΒ “Okayama” (Wisteria brachybotrys (Venusta) “Okayama”) Κωδ.:967.60.20
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά
Από 12,00 €
- ΒΙΒΟΥΡΝΟ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟ ή ΒΙΒΟΥΡΝΟ ΤΟΥ ΚΑΡΛΕΣ (Viburnum carlesii) Κωδ.:993.40
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες
Από 2,85 €
- ΚΑΛΛΙΣΤΗΜΟΝΑΣ κόκκινος (Callistemon masotti “Mini Red”) Κωδ.:965.30
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 3,00 €
- ΦΕΓΟΪΑ Η ΦΕΖΟΪΑ (Feijoa Sellowiana) Κωδ.:972.10
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Καρποφόροι Θάμνοι: Φυτά Υπερτροφές (Superfoods)
Από 3,00 €
- ΔΕΝΔΡΟΛΙΒΑΝΟ ΧΑΜΗΛΟ (Rosmarinus officinalis "Prostratus") Κωδ.:966.30
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αρωματικά & Φαρμακευτικά Φυτά Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες Φυτά με αντοχή στην ξηρασία
Από 2,85 €
- ΔΕΝΔΡΟΛΙΒΑΝΟ ΨΗΛΟ (Rosmarinus officinalis) Κωδ.:966.60
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αρωματικά & Φαρμακευτικά Φυτά Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες Φυτά με αντοχή στην ξηρασία
Από 2,85 €
- ΒΙΒΟΥΡΝΟ ΨΗΛΟ ή ΒΙΜΠΟΥΡΝΟ (Viburnum tinus) Κωδ.:993.10
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΔΕΝΔΡΟΛΙΒΑΝΟ ΕΡΠΟΝ (Rosmarinus officinalis "repens") Κωδ.:966.40
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αρωματικά & Φαρμακευτικά Φυτά Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες Φυτά με αντοχή στην ξηρασία
Από 2,85 €
- ΔΑΦΝΗ ΑΠΟΛΛΩΝΑ (Laurus nobilis) Κωδ.:977.20
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες Φυτά με αντοχή στην ξηρασία
Από 2,85 €
- ΔΑΦΝΟΚΕΡΑΣΟ Rotundifolia ("Prunus laurocerasus rotundifolia") Κωδ.985.70
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες
Από 2,85 €
- ΔΑΦΝΟΚΕΡΑΣΟ ("Prunus laurocerasus") Κωδ.:985.50
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες
Από 2,85 €
- ΟΣΜΑΝΘΟΣ (Osmanthos burwoodii) Κωδ.:999.90
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες
Από 2,85 €
- ΤΣΙΝΤΟΝΙΑ Κοκκινή διπλή ψηλή "Φαιρ Ντανς" (Chaenomeles superba "Fire Dance") Κωδ.:980.70
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΤΣΙΝΤΟΝΙΑ Κοκκινή διπλή χαμηλή "Ρεντ Τζόη" (Chaenomeles superba "Red Joy") Κωδ.:980.60
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΔΕΥΤΖΙΑ ΨΗΛΗ ΛΕΥΚΗ (κοινώς Νυφούλα) (Deutzia scabra "Pride of Rochester") Κωδ.:984.60
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΣΠΙΡΕΑ Λευκή, κλαίουσα "Βανχουτέι" (Spirea x Vanhouttei) Κωδ.:998.30
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες
Από 2,85 €
- ΤΣΙΝΤΟΝΙΑ Ροζ σκούρο (Chaenomeles speciosa) Κωδ.:980.00
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΤΣΙΝΤΟΝΙΑ Κόκκινη "Κρίμσον εντ Γκολντ" (Chaenomeles superba "Crimson & Gold") Κωδ.:980.10
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΤΣΙΝΤΟΝΙΑ Πορτοκαλί "Οράνζ Τρελ" (Chaenomeles superba "Orange Trail") Κωδ.980.40
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΤΣΙΝΤΟΝΙΑ Σωμόν απαλό "Πινκ Τρελ" (Chaenomeles superba "Pink Trail") Κωδ.:980.50
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΦΟΡΣΥΘΙΑ ΨΗΛΗ "Κουρτάλιν" (Forsythia intermedia "Courtalyn") Κωδ.:982.00
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΦΟΡΣΥΘΙΑ ΧΑΜΗΛΗ (Forsythia x intermedia "Golden nugget") Κωδ.:982.10
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΔΕΥΤΣΙΑ ΧΑΜΗΛΗ ΛΕΥΚΗ (Deutzia gracilis “Nikko”) Κωδ.:984.00
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΓΙΑΣΕΜΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ (Jasminum nudiflorum) Κωδ.:997.50
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά
Από 2,85 €
- /* LABEL NEW */ ?> /* LABEL SALE */ ?>
Χαρακτηριστικά- Χρώμα ροζ - λευκό με κόκκινα μπουμπούκια
- Άρωμα Έντονο άρωμα
- Ύψος Αναρριχώμενο έως 10,00 m
ΓΙΑΣΕΜΙ ΠΟΛΥΑΝΘΕΣ (Jasminum polyanthum) Κωδ.:997.20Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά
Από 2,85 €
- ΓΙΑΣΕΜΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΘΑΜΝΩΔΕΣ (Jasminum fruticans) Κωδ.:997.10
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά Ανθοφόροι Θάμνοι & άλλα Ανθοφόρα Φυτά
Από 2,85 €
- ΒΙΒΟΥΡΝΟ ή ΒΙΜΠΟΥΡΝΟ ή ΨΕΥΔΟΔΑΦΝΗ "Εβ Πράϊς" (Viburnum tinus "Eve Price") Κωδ.:993.00
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Φυτά για Χωρίσματα & Φράχτες
Από 2,85 €
- /* LABEL NEW */ ?> /* LABEL SALE */ ?>
Χαρακτηριστικά- Χρώμα Ροζ - Λευκό - Κίτρινο με κόκκινα φύλλα
- Άρωμα Έντονο άρωμα
- Ύψος Φυτό Αναρριχώμενο έως 6 m
ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟΦΥΛΛΟ (Lonicera sp.) Κωδ.:991.90Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά
Από 2,85 €
- ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ (Lonicera fragrantissima) Κωδ.:991.70
Καλλωπιστικά & Ανθοφόρα Φυτά Κηποτεχνίας Αναρριχητικά φυτά
Από 2,85 €





























